Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 5. 2008

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Víkend šampionů 08'

Skupina A
Slavia – Žižkov 7:3
Žilina – Plzeň 4:1
Žižkov – Žilina 4:1
Slavia – Plzeň 2:5
Plzeň – Žižkov 0:6
Slavia – Žilina 2:6

Skupina B
Sparta – Bohemians 2:2
Teplice – Ružomberok 3:2
Ružomberok – Bohemians 3:2
Sparta – Teplice 5:1
Sparta – Ružomberok 2:1
Bohemians – Teplice 7:2

O 7. místo:
Slavia - Ružomberok 2:3

1. semifinále:
Žižkov - Bohemians 3:3,
na penalty 3:2
2. semifinále:
Sparta - Žilina 3:0

O 5. místo:
Plzeň - Teplice 1:2
O třetí místo:
Bohemians - Žilina 3:6

Finále:
Žižkov - Sparta 7:4

 

Semifinále

Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 3:3, na penalty 2:3

V oblouku za brankou povstaly desítky fanoušků v zelenobílých dresech, nejdří příznivci Bohemians bouřili, ale pak zklamáním vydechli. Na zeleném koberci mezi mantinely jejich fotbalisté dostali gól, který jim zatarasil cestu do finále. Dal ho ve čtvrté sérii žižkovský Bukač a vzápětí střelu Barteka gólman Kolář chytil.

Bohemians měli proti Žižkovu těžkou pozici. Sice od druhé minuty vedli, ale Žižkovští vzápětí srovnali. A to se opakovalo ještě dvakrát. Když po třiceti minutách základní části byl výsledek 3:3, došlo poprvé v krátké historii turnaje na penalty. A v nich zklamali Ordoš a Bartek, za Žižkov jen Švancara.

Jednu ze šesti branek, které padly v základní části, dal brankář Sňozík z Bohemians. Posunul si míč dopředu a ještě na vlastní polovině hřiště vystřelil. A žižkovského protějška Koláře tak překvapil. Poté byl úspěšný i v penaltovém rozstřelu a ještě chytil i penaltu Švancarovi. Ale ani to nestačilo.

Za Žižkov se dvakrát trefil Kalod, třetí branku dal mazácky Stracený.

VIDEOREPORTÁŽ

Branky: 3. Adam, 5. Sňozík, 20. Bartek - 4. a 8. Kalod,  23. Stracený. Rozhodující penalta: Bukač.

 

finále

Žižkov - Sparta 7:4

Vypadalo to na jasný triumf Sparty, ale ten se nekonal. I když sparťané po 189 vteřinách vedli už o dvě branky, vystoupení na turnaji k vítězství nedotáhli. Může za to skvělých sedm žižkovských minut, v nichž soupeř dal čtyři branky a ještě do poločasu skóre otočil.

Sparta ve druhé půli tlačili, snížila Holendou. A pět minut před koncem vyrovnala díky mladíčkovi Krobovi. Ale nerozhodný výsledek dlouho nevydržel, Žižkov vzápětí opět vedl a v závěru soupeři dal další dva góly.

Získal tak půl milion korun za vítězství v turnaji, přitom mezi účastníky se dostal až na divokou kartu od pořadatelů. Poražení finalisté si vydělali polovinu.

VIDEOREPORTÁŽ

Branky: 5. Kalod, 6. Novotný, 10. Švancara, 12. Demjan, 26. Kučera, 29. Kalod, 30. Novotný - 2. Sylvestre, 4. Petržela, 18. Holenda, 25. Krob.

 

Náhledy fotografií ze složky PETR ŠVANCARA