Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ščasný a Švancara před disciplinárku

27. 4. 2009
DOHRA ZÁPASU ŽIŽKOV-KLADNO

Ščasný a Švancara před disciplinárku

 
Disciplinární komise fotbalového svazu bude na svém čtvrtečním zasedání projednávat případ žižkovského trenéra Zdeňka Ščasného, který byl vykázán na tribunu po protestech v nedělním ligovém duelu proti Kladnu.

Komise předvolala také žižkovského útočníka Petra Švancaru, jemuž sudí už na lavičce ukázal červenou kartu.

Disciplinárka bude také zjišťovat, zda byla při utkání dostatečně zajištěna pořadatelská služba, protože rozhodčí si stěžovali, že je diváci při odchodu do šaten polili pivem.

Vyhecované utkání, v němž šlo o důležité body v boji o záchranu, tak bude mít dohru na svazové půdě a disciplinární komise může Žižkov potrestat na několika frontách. Především kouč Ščasný půjde před komisi v kariéře už poněkolikáté; když byl loni na jaře ještě v Mladé Boleslavi, dostal za urážky rozhodčího pokutu 150 tisíc korun. Několik měsíců předtím platil za vykázání na tribunu při duelu v Ostravě sto tisíc.

Ščasnému nyní může uškodit, že se podobných excesů dopouští opakovaně. Disciplinárka může vedle další pokuty sáhnout i k zákazu vstupu na lavičku v některém z ligových utkání. Ščasný se ale po duelu s Kladnem hájil tím, že rozhodčí vulgárně neurážel.

"Škála trestů je poměrně pestrá, ale nerad bych teď předjímal, co se může stát. Samozřejmě si vyslechneme pana Ščasného a pak kolektivně rozhodneme," řekl dnes ČTK předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.