Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovácko posílí Švancara

24. 6. 2009

Slovácko posílí Švancara, Urbánek, Abraham a Valenta

Uherské Hradiště - Zatím čtyři posily Aleše Urbánka, Petra Švancaru, Tomáše Abraháma a Víta Valentu získal nováček první fotbalové ligy 1. FC Slovácko. Jednání se všemi čtyřmi hráči jsou nyní ve fázi doladění jejich přestupů k 1. červenci. Vedle toho Slovácko uplatnilo opci na Brazilce Clebera, o kterého se ucházel Baník Ostrava. Tým by ještě měli posílit další čtyři fotbalisté, po jednom na každém postu.

"Všichni by měli mít ověřenou kvalitu. Nemůžeme si dovolit v první lize experimentovat. I když se pokusíme získat talentovaného hráče s perspektivou," uvedl na tiskové konferenci v Uherském Hradišti ředitel klubu Vladimír Krejčí. Slovácko ještě nabídlo Zlínu po jeho sestupu z nejvyšší soutěže k výměně Stýskalu za brankáře Nováka.

Do dnešního tréninku se už zapojili Urbánek s Valentou, Švancara s Abrahamem začnou trénovat od čtvrtka. Urbánek přichází z bratislavské Artmedie, kde má ještě rok platnou smlouvu. "Tým se ale rozpadá, protože si náš šéf koupil Slovan, který je pro něj prioritou," uvedl Urbánek, který měl nabídky i ze slovenské ligy.

Šestadvacetiletý Valenta je volným hráčem, naposledy působil v nizozemském Volendamu, kde mu končí 30. června smlouva. "Byl jsem devátým rokem v zahraničí. Už jsem se chtěl vrátit domů. Měl jsem více kontaktů, ale táhlo mě to domů," poznamenal Valenta.

Švancarův příchod z Viktorie Žižkov se podařilo vedení Slovácka doladit dnes, Tomáš Abrahám míří na Slovácko z řecké Škody Xanthi.

Trenér Josef Mazura je s doplněním kádru spokojen. "Kromě Valenty zbývající hráče znám a vím o jejich kvalitách. Ještě bych potřeboval konstruktivního záložníka. Nevím, zda ještě takový typ hráče přijde, nebo jej budeme muset hledat ze současného kádru," uvedl Mazura.

Slovácko bude hrát domácí zápasy v létě v sobotu od 20:00, od 11. října budou začátky v 15:30.