Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švancara se zmírnění trestu nedočkal

25. 9. 2009

Švancara se zmírnění trestu nedočkal. Je to od komise kruté, povzdechl si

Fotbalový útočník Slovácka Petr Švanvara je smíšek, který dokáže udělat fór snad za úplně každé situace. Rozhodnutí disciplinární komise, která mu nejprve za nejasný incident udělila přísný distanc na šest zápasů a poté poměrně nečekaně nevyhověla jeho žádosti o zmírnění trestu, s ním však očividně zacloumala.
Petr Švancara

"Myslel jsem si, že to budu zvládat, ale nekoušu to vůbec dobře. Hlavně psychicky je to hodně těžké," přiznává zastřeným hlasem. "Čtvrtečním rozhodnutím mi komise vyloženě vzala vítr z plachet."

Co vám komise řekla?
Že si za trestem stojí. Neodpustili mi vůbec nic. Byl jsem tam jen asi minutu.

Jaká byla vaše reakce?
Byl jsem samozřejmě hodně překvapený. Mým hlavním argumentem bylo, že už jsem měsíc bez fotbalu. To je pro mě strašné. V přípravném období člověk aspoň hraje dvakrát týdně přáteláky. Tím, že do toho ještě vstoupí reprezentační pauza, tak budu bez fotbalu další měsíc. Odpověděli mi, že to pro ně není argument.

S jakým přáním jste na jednání jel?
Myslel jsem si, že si zmírnění aspoň o jeden zápas z Prahy odvezu. Moc jsem doufal, že stihnu doma Baník, který bude vyprodaný. Proti Ostravě, Spartě, Slavii a podobným týmům to je vždycky pikantní. Postoj komise byl až krutý. Ale znovu mi nezbývá, než to respektovat.

Co si o celé kauze sám myslíte?
To si nechám pro sebe. Samozřejmě, Hubník dostal od komise jen čtyři zápasy, Matulovi trest zase o dva zápasy snížili. Adebayor v anglické lize skoro ukopne hlavu soupeři a dostane trest na tři zápasy. A já vyfasoval za něco, co nikdo kromě jednoho člověka neviděl, šest zápasů. Člověka pak napadají různé věci. Mrzí mě to všechno hlavně kvůli fanouškům a klukům v šatně.

Co jim na pátečním tréninku řeknete?
Nesmí podlehnout tomu, že jsem já nějaký důležitý hráč. Tak to vůbec není. Potřebujeme jen trošku štěstí. Teď určitě něco uděláme v Liberci a pak zvládneme doma Baník, o tom nepochybuju.

Objevíte se při zápase v Liberci znovu v kotli slováckých fanoušků, stejně jako nedávno při utkání na Slavii?
Určitě do Liberce pojedu, určitě budu chtít pozdravit i naše fanoušky. Budu plnit pozici devatenáctého hráče, který bude v civilu a bude se snažit povzbuzovat kluky v kabině i potom z hlediště.

Už jste tento týden trénoval jinak a věřil, že v Liberci nastoupíte?
To ne. Trénuju stejně jako kluci, takže jsem nic nechtěl přepálit. Občas si samozřejmě zajdu zatrénovat sám kondici, abych si ji i bez zápasů udržel.

Co vás bez fotbalu drží nad vodou?
Rozhodně rodina, díky ní se člověku daří aspoň trochu na tyto věci zapomenout. A ohromně se těším na naše fanoušky a na to, až budu moct týmu zase pomoct. Člověka taková událost posílí, jsem po ní zkušenější. Nikomu bych nepřál zažít něco takového. Fotbal je něčím, co mě neskutečně baví a chci tím bavit lidi, což mi někdo zakázal. Ale vím... Stávají se na světě i horší věci.